Zanim wyjedziesz rowerem po zmroku

www.gok-psary.pl www.zabicbobra.pl

Jeśli planujesz wybrać się na długą wycieczkę rowerową nie możesz zapominać o odpowiednim oświetleniu roweru. Przy planowaniu trasy wycieczki rowerowej powinno się unikać jazdy po zmroku nieoświetlonymi ulicami. Jednak czasem może się okazać, że poświęcisz więcej czasu na odpoczynek w ciągu dnia lub zgubisz się w okolicy, szukając pola namiotowego lub hotelu.

Wtedy być może będziesz zmuszony jeździć po zachodzie słońca. Wyposażenie roweru w przednią i tylną lampę to obowiązek. Zatem warto spakować na wycieczkę zapasowe baterie, abyś nie jeździł nieoświetlonym rowerem.

Jazda bez świateł to nie tylko mandat, ale także duże zagrożenie dla Twojego zdrowia i życia. Jeśli już teraz wiesz, że będziesz musiał pokonywać pewne odcinki ulicą tuż po zmroku lub w złych warunkach pogodowych, zaopatrz się nie tylko w dobre lampy, ale i w odblaski. Im więcej, tym lepiej. Obowiązkiem jest także odzież odblaskowa.

Dzięki temu będziesz z daleka widoczny na drodze i nie sposób będzie Cię nie zauważyć. Jeśli jedziecie całą rodziną lub większą grupą, wszystkie rowery powinny być dobrze oświetlone. Doskonale sprawdzi się także kamizelka odblaskowa, która może uchronić Cię przed wypadkiem.