Rozwiązanie przyszłości, czyli „smart fingers”

www.janina.rybnik.pl ośrodek leczenia uzależnień lublin szczepionki

Jednym z proponowanych rozwiązań, rozwiązań przyszłości, wydaje się stworzenie możliwości, aby lekarz, tak naprawdę nie dotykając w ogóle swojego pacjenta, miał możliwość sprawdzenia jego stanu zdrowia. Takowe działanie będzie mogło zaistnieć dzięki zastosowaniu tak zwanych „sprytnych palców”, czyli „smart fingers”, których prototyp właśnie powstaje.

Jest to specjalna rękawiczka wyposażona w czujniki zbudowane z cienkiego silikonu, dzięki którym lekarz będzie miał możliwość zbadania różnych parametrów ludzkiego ciała a co za tym idzie natychmiastową ocenę ich stanu. Zastosowane w rękawiczkach obwody i czujniki będą umożliwiały lekarzowi odczuwanie różnych aspektów ludzkiego zdrowia.

Będzie to możliwe nie tylko w bezpośrednim kontakcie pacjenta i lekarza, ale także i na odległość. Jest to rozwiązanie, które docelowo pozwalałoby lekarzowi na odczuwanie, co jest szczególnie ważne w trakcie operacji chirurgicznych, czy dotyka tkanek dotkniętych chorobą, które należy usunąć czy może już zdrowych, nie wymagających ingerencji.