Dekoracja okna w małym mieszkaniu

tdu.com.pl stoły cateringowe blat pod umywalkę konglomerat

Aranżując niewielką przestrzeń zwykle musimy szczególnie skrupulatnie dobierać kolejne rozwiązania, by dodatkowo nie pomniejszyć pomieszczenia wizualnie. Do tego mała przestrzeń nie daje takich możliwości wyboru z prostszego powodu – zwyczajnie brakuje miejsca na niektóre elementy wyposażenia. Jak wygląda w tym świetle kwestia osłon okiennych? W małym pokoju czy kawalerce raczej nie ma miejsca na to, by powiesić tradycyjne zasłony.

W końcu, gdy nie osłaniają one okna, zajmują sporo miejsca przy ścianie. Miejsca, w którym mógłby stać stolik czy szafa. Dlatego o wiele lepszą opcją będzie roleta.

Jednak nie każda roleta sprawdzi się jednakowo dobrze. Niektóre osłony tego typu potrafią zająć bardzo dużo miejsca po bokach wnęki okiennej i nad nią. Dlatego najlepszym wyjściem jest montaż rolety przytwierdzonej do ramy okna.

W tym wypadku mamy do wyboru zarówno rolety, które są montowane przy pomocy wkrętów, jak i takie, które montuje się za pomocą prostych uchwytów. Zwłaszcza ten ostatni rodzaj może okazać się praktycznym rozwiązaniem – gdy np. wynajmujemy niewielką kawalerkę i nie chcemy naruszać konstrukcji ściany czy też ramy okiennej.

Poza tym, w małych mieszkaniach znaczenie ma również rodzaj wybranej tkaniny oraz jej barwa. Warto stawiać przede wszystkim na cienki i lekkie materiały. Ciężkie mogą przytłoczyć aranżację.

Co do barwy, to jak zwykle w przypadku małych przestrzeni, lepiej sprawdzą jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń.