Burdż al-Arab

Mieszkania na kredyt jandach-skorzewo.pl/mieszkania-z-ogrodkiem dla rodziny http://housing200plus.pl/domy-amerykanskie-projekty.html

W słynnym hotelu Burdż al-Arab bez wątpienia każdy chciałby spędzić chociaż jeden dzień. Wieża arabów jest jednym z najwyższych, a zarazem najbardziej luksusowych ośrodków wypoczynkowych na całym świecie. Projektantem tej imponującej budowli jest Tom Wright. Burdż al-Arab znajduje się w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jego budowę rozpoczęto w 1994 roku, zaś zakończono w 1990. Budowla posiada sześćdziesiąt kondygnacji, a cała jej wysokość wynosi 321 metrów.

Hotel został postawiony na sztucznej wyspie, położonej 280 m od piaszczystej plaży. Budynek rozpoznawalny jest na całym świecie ze względu na swój kształt – Burdż al-Arab zaprojektowano na wzór momentalnego żagla. Goście hotelu mogą korzystać wyłącznie z luksusowych apartamentów, których łącznie jest tam 202. Ponadto, w budynku znajdują się również restauracje. Przy obiekcie powstała także dobudówka – „Al Mahara”, położona 200 pod wodą. W niej z kolei zlokalizowane zostały między innymi dwa baseny, pomieszczenia lecznicze, sauny, solaria i jaccuzi.