Windsor

Kitesurfing wyprawy gruzja https://www.zlota-roza-hotel.pl/sala-weselna-lubachowy/

Znajduje się w mieście Windsor w hrabstwie Berkshire w Anglii. Zamek królewski w Windsorze jest najstarszym i największym zamieszkiwanym zamkiem na świecie. Od dziewięciu stuleci nieprzerwanie pełni funkcję oficjalnej rezydencji brytyjskich monarchów. Jego historia ma około 1000 lat.

Zamek został zbudowany przez Wilhelma I Zdobywcę w drugiej połowie XI wieku. Za czasów Edwarda I zaczął być rozbudowywany. Rozbudowę kontynuowali także Edward III, Edward IV, a także Karol II. Zamek królewski zajmuje powierzchnię pięciu hektarów.

Sama twierdza ma długość osiemset metrów. Powierzchnia jego podłoża wynosi czterdzieści pięć metrów kwadratowych. Cała budowla otoczona jest wysokim murem obronnym. Zamek Windsor dzieli się na wschodni dziedziniec zwany wyższym i zachodni dziedziniec nazywany niższym.

Po wschodniej stronie dziedzińca wyższego mieszczą się prywatne apartamenty królowej Elżbiety II. Są ona niedostępne dla odwiedzających, z uwagi na to, że spędza ona w zamku wiele weekendów przyjmując zarówno oficjalnych jak i prywatnych gości.