Wczesne grillowanie – smaczne pomysły na dziecięce potrawy

www.fundacjamarszzebry.pl plamy.poradnikedukacyjny.waw.pl

Początek sezonu grillowego to niewątpliwe czas majowych weekendów i ciepłej wiosny. Wszyscy uwielbiamy te pierwsze słoneczne wieczory i pachnącą kiełbaskę z musztardą. Dzieci również uwielbiają czas spędzony przy smażonej kiełbasce, choć niekoniecznie ją preferują. Bowiem tłuste kiełbasy, karkówka nie tylko im nie smakują, co nawet nie są dla nich wskazane, gdyż zawierają zbyt duże ilości tłuszczu. Oczywiście, gdy zjedzą odrobinkę to nic im się nie stanie.

Wobec tego, na jakie produkty zwrócić uwagę podczas szykowania grillowego wieczoru? Przede wszystkim o wiele lepiej tolerowane przez maluchy jest mięso z kurczaka. Możesz przyrządzić im nóżkę, czy skrzydełko, albo pierś z kurczaka sote, prosto z rusztu. Nie dość, że są smaczne, miękkie to jeszcze zdrowe i dietetyczne. Poza tym pierś z kurczaka pokrojona w kostkę doskonale nadaje się na dziecięce szaszłyki. Grillowanie to także czas na wprowadzanie warzyw oraz owoców.

Bowiem doskonale do szaszłyków nadają się nie tylko papryka, cebula, ale również cukinia. Można również przyrządzić same warzywa pokrojone w grubsze plastry czy w większą kostkę pomidory, bakłażan, ogórek czy por. Smakują zupełnie inaczej niż te gotowane na parze, czy duszone na patelni. A jakie owoce? Z pewnością jabłka mają naprawdę zupełnie inny aromat, podobnie jak ananas, który można wykorzystać do szaszłyków z drobiem. Grillowany banan, plastry pomarańczy oraz mandarynek to także doskonały deser w innej odsłonie.