Szpinak – zielona bomba witamin

www.automalica.pl http://www.i-kar.pl/odchudzanie.html

Ta zielona roślinka to niepozorne liście, które kryją w sobie wiele cennych substancji. Choć sami mamy przykre wspomnienia z dzieciństwa, gdy nasze mamy podawały nam tą zieloną papkę, to i tak staramy się wprowadzać go do diety naszych dzieci. Zdajemy sobie sprawę jak ważną rolę odgrywa w diecie spożywany szpinak. Tym bardziej, że jest niezwykle zdrowy i wzrasta bez konserwantów, nawet w naszym przydomowym ogródku.

Szczególnie, gdy po zimie należy dostarczyć dzieciom duże ilości żelaza, kwas foliowy oraz witaminę C. Są one niezbędne do ogólnej poprawy samopoczucia, a nawet wpływają na sprawność fizyczną i kondycje. Dlatego zadbajmy o to, aby jak najczęściej stosować go w naszych potrawach. Choć powszechnie uważany jest za niesmaczny i wręcz bez smaku, to można to zmienić.

Ponieważ najważniejszą zasadą przy przyrządzaniu szpinaku jest odpowiednie jego doprawienie. Również warto nauczyć się, w jaki sposób oraz z jakimi składnikami można go podawać. Okazuje się, że najlepiej smakuje z jajkiem na twardo. Jednak wszelkie wariacje na temat zieleni, sprawdzają się również w kuchni, bowiem dodanie szpinaku w trakcie gotowania potraw nadaje nie tylko niezwykłych właściwości odżywczych, ale również koloru.

Jeżeli ugotujesz kopytka ze szpinakiem, nie będą one już nudnie białe, ale właśnie zielone, podobnie dzieje się z ziemniakami, ryżem, czy kaszą. Dieta dziecka to przede wszystkim sposób na przemycanie, a niewątpliwe szpinak jest tego najlepszym dowodem.