Słońce a starzenie się skóry

www.ceefinancialhub.pl aspazja.pl zabiegi kosmetyczne koszalin

Starzenie się skóry to naturalny proces fizjologiczny – mimo to wiele osób nie chce pogodzić się z jego oznakami i robią wszystko, aby jak najbardziej je opóźnić. Jednocześnie duża ich część to fani złotej opalenizny i ciemnej karnacji.

Tymczasem to właśnie promieniowanie słoneczne jest jednym z czynników najbardziej przyspieszających starzenie się skóry. Fakt ten znany był ludziom już w XIX wieku, jednak dopiero lata 60.

ubiegłego stulecia, kiedy to zapanowała powszechna moda na mocną opaleniznę, spowodowała wzrost zainteresowania naukowców tym tematem. Okazuje się bowiem, że promienie słoneczne znacznie potęgują wytwarzanie się wolnych rodników, które to właśnie odpowiedzialne są za procesy starzenia.

Oprócz tego słońce może wywoływać o wiele poważniejsze problemy, np. przyczyniać sie do rozwoju chorób nowotworowych skóry.

Jeśli więc chcemy długo cieszyć się piękną i młodą skórą – koniecznie zainwestujmy w kremy z filtrami dostosowane do naszej karnacji. Im jaśniejszą cerę mamy, tym wyższą ochronę zastosujmy.