Poznański Bałtyk zachwyca niesamowitą konstrukcją

Sprzedaż nieruchomości szamotuły firma Agrobex

Często jest tak, że zachwycamy się tym, co znajduje się w innych państwach, a zapominamy o tym, że my także mamy się czym pochwalić. Przecież w naszym kraju również powstają ciekawe budynki, którymi możemy się szczycić i które tworzone są w myśl najnowszych technologii. Poznań może pochwalić się najnowszą konstrukcją. Obecnie w architekturze panuje moda na wykorzystywanie stali i szkła, dlatego też w większości w ten sposób prezentują się nowo powstałe budowle. Jednym z nich bez wątpienia jest Bałtyk, który niedawno został otwarty w Poznaniu.

Jest to wieżowiec posiadający 16 pięter, na których proponowane są różnej wielkości powierzchnie biurowe, a z okien rozpościera się piękny widok. To co go wyróżnia spośród innych budynków, to nie tylko fakt, że powstał on ze stali i szkła, ale także to, że jego kształt jest bardzo niecodzienny. Z każdej strony wygląda inaczej, a to za sprawą jego konstrukcji, która wygląda trochę tak, jakby chyliła się na jedną stronę. Żadna z jego ścian nie jest prosta, każdy element jest trochę bardziej wysunięty ponad poprzedni, a efekt jest wspaniały, bo nadaje całej konstrukcji niesamowitej lekkości. Dlatego właśnie warto się tam wybrać, aby na własne oczy przekonać się, jak niesamowicie prezentuje się ten budynek, zwłaszcza że zawiera on w sobie wszystko to, co takie nowoczesne budynki zawierać powinny.

Warto wiedzieć, że nazwa wieżowca wzięła się od nazwy kina, które kiedyś stało w tym miejscu, a wjeżdżając na jego 16ste piętro, będziemy mogli nie tylko podziwiać panoramę miasta, ale także posłuchać muzyki jazzowej. Dodatkowo znaleźć możemy tutaj miejsce, w którym dobrze zjemy, poćwiczymy, albo po prostu odpoczniemy, a co się z tym wiąże, warto tutaj przystanąć na trochę dłużej. Nie zapomnijmy też obejść budynku dookoła, bo wówczas będziemy mogli podziwiać z jednej strony, jego wygląd smukłego wieżowca, z drugiej ściętej piramidy. Co chwilę będziemy mieli takie wrażenie, jakbyśmy patrzyli na zupełnie inny budynek. Zanim zaczniemy się zachwycać zagranicznymi budynkami, warto się najpierw rozejrzeć dookoła siebie, tak aby mieć pewność, że obejrzeliśmy te, które są godne zobaczenia w naszym kraju.

Wówczas zobaczymy, że w niczym nie ustępujemy tym, które tak często są chwalone zagranicą, u nas także można znaleźć ciekawe propozycje architektury, które wykonane są przez najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.