Posiłki na wycieczce rowerowej

kitesafari Egipt tanie linie lotnicze z katowic

Podstawą każdej udanej wycieczki rowerowej jest właściwy zestaw składników pokarmowych. Należy pamiętać o tym, żeby podczas rowerowej wyprawy, kilkudniowej czy też jednodniowej, dobrze się odżywiać. To, jakie składniki odżywcze dostarczamy naszemu organizmowi, ma duży wpływ na energię do pedałowania.

Najważniejsze, aby posiłki były lekkostrawne, zarówno te spożywane podczas wycieczki, jak i śniadanie przed wyjazdem. Zrezygnuj z jajecznicy czy tostów, na rzecz bułki z dżemem, musli czy owsianki. Robienie częstych, regularnych przerw na posiłki w trakcie jazdy, także będzie miało znaczenie dla naszej kondycji.

Warto sięgać po owoce – banany, morele, maliny, ponieważ zawierają wiele naturalnej energii. Obiad na trasie? Owszem, ale również musi być zdrowy i odżywczy. Może to być na przykład makaron z kurczakiem, który zaopatrzy Cię w odpowiednią dawkę węglowodanów.

Warto także zabrać ze sobą batonika lub czekoladę. Takie słodycze mogą się okazać niezastąpione, gdy dopadnie Cię chwilowy kryzys energetyczny. Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, możesz być pewien, że wtedy bez trudu pokonasz duże dystanse, a jazda będzie czystą przyjemnością.