Pomijanie ważnych informacji

Kiedy oglądamy telewizję czy też słuchamy radia, to często nawet nie zauważamy, że podaje się tam wiele nic nie znaczących informacji. Pojawiają się one w mediach kosztem innych, które są zdecydowanie bardziej wartościowe.

O czym warto mówić? A chociażby o konkretach, o specjalistycznych kwestiach, które mogą być użyteczne dla wielu ludzi. Dobrym przykładem jest tutaj chociażby ekologia.

W mediach sporo miejsca poświęca się problemom ekologicznym, na które przeciętny obywatel nie ma wpływu, bo są one w gestii władz państwowych czy też potężnych korporacji. Zdecydowanie lepiej by było, gdyby pojawiały się tam informacje o takich rzeczach, jak chociażby domy pasywne.

Ten rodzaj budownictwa jest stosunkowo mało znany, a powinni dowiedzieć się o nim wszyscy. Budynki tego typu są nie tylko ekonomiczne w użytkowaniu, ale również bardzo ekologiczne, bo wykorzystują zieloną energię i znacznie ograniczają zapotrzebowanie na nią, a wiadomo przecież, że kwestia oszczędzania energii jest bardzo ważna dla ekologii.