Palm i Eagle Beach, Aruba

wtelefonie.mapy-navi.com.pl Bon Turystyczny Pomorze Zachodnie bilety lotnicze last minute na lotnisku

Wyspa Aruba, położona na Morzu Karaibskim stanowi terytorium zależne Holandii. Zaliczana jest do archipelagu Małych Antyli. Wyspa została odkryta w XV wieku, odnaleźć można więc na niej wiele budowli z okresu kolonialnego.

W regionie karaibskim, uważana jest nie tylko za najszerszą wyspę, ale też za najczystszą i najbardziej spektakularną. Biały, miękki piasek, mnóstwo restauracji, pubów oraz spokojna woda, która sprzyja nurkom i pływakom, to główne zalety Aruby. Znajdują się tu również dwie wyjątkowe plaże: Palm Beach i Eagle Beach.

Pierwsza z nich leży w odległości około 6 kilometrów na północ od stolicy – Oranjestad. Zlokalizowane są tutaj najwyższej klasy hotele jak Aruba Marriott Resort czy Radisson Aruba Resort, Casino&Spa. Uważa się ją za jedną z najbardziej przyjaznych, rodzinnych plaż.

Druga z kolei – Eagle Beach, znajduje się dużo bliżej stolicy. Jest jedną z dwóch, obok Baby Beach, plażą dopuszczającą nudyzm. Dostęp do każdej z nich jest niezwykle prosty, mają one bowiem charakter publiczny.