Odżywianie a zdrowie

wszycie esperalu lublin

Sposób odżywiania ma kolosalny wpływ na zdrowie. Ważne jest nie tylko co jemy, ale także jak jemy. I doskonale sprawdza się w tym przypadku staropolskie przysłowie „jesteś tym co jesz”.

Jeśli na twoim talerzu królują fast-foody i słodycze, a ulubionego serialu lub seansu w kinie nie wyobrażasz sobie bez słonych przekąsek, możesz mieć pewność, że prędzej, czy później twój organizm odmówi ci posłuszeństwa. Częste dostarczanie mu śmieciowego jedzenia ma wpływ nie tylko na to jak wyglądamy, w jakim stanie jest nasza skóra, włosy i paznokcie, ale również jak się czujemy. Spożywając duże ilości niezdrowej żywności nie dostarczamy organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a jedynie puste kalorie.

W ten sposób niedożywiamy organizmu, przez co znacznie częściej łapiemy przeziębienia, a co gorsza jesteśmy narażeni na wystąpienie takich chorób jak chociażby cukrzyca, czy nadciśnienie tętnicze. Zdrowie zaczyna się na talerzu i warto zdać sobie z tego sprawę jak najszybciej. Na wprowadzenie dobrych nawyków żywieniowych nigdy nie jest zbyt późno.

Wystarczy odrobina świadomości, motywacji i zamiana sposobu myślenia, aby zapewnić sobie długie zdrowie. Czy nie warto?.