Jedz pełnowartościowe śniadania

www.konfraternia.com.pl

Śniadanie to pierwszy i jednocześnie najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. Warto zatem, aby dostarczało nam możliwie najwięcej potrzebnych substancji odżywczych oraz energii. Układając śniadaniowe menu koniecznie zwróć więc uwagę na to, jakich wartości odżywczych dostarczą ci poszczególne składniki posiłku.

Ważne jest, aby śniadanie dostarczyło dużo węglowodanów – to dzięki nim będziemy mieli energię na cały dzień. Niekoniecznie zatem należy zawsze rezygnować ze słodkich i kalorycznych produktów na śniadanie. Kanapka z czekoladą lub masłem orzechowym mogą się zatem okazać dobrym pomysłem.

Stawiaj też na różnorodność składników – dobrze, jeżeli każde twoje śniadanie będzie inne. Unikaj monotonii w posiłkach – jedzenie przez kilka dni pod rząd wyłącznie nabiału nie wyjdzie twojemu organizmowi na zdrowie. Staraj się przeplatać składniki – jedz tłuszcze zarówno pochodzenia roślinnego jak i zwierzęcego, spożywaj nabiał, ale także i węglowodany.

Nic bowiem nie wpływa tak dobrze na funkcjonowanie organizmu, jak dostarczanie mu pełnego zakresu składników odżywczych.