Dom projektowany od podstaw a projekt gotowy

architekt poznań domy w zabudowie szeregowej rynek pierwotny Plewiska dla rodziny od Jandach

Kiedy stoimy przed naprawdę dużym wyzwaniem, jakim jest budowa domu nachodzi nas zazwyczaj szereg wątpliwości związanych z tą inwestycją. W pierwszej kolejności jest to oczywiście zakup odpowiedniej działki, zaś w drugiej projekt domu.

Chcemy bowiem żeby dom był odpowiednio duży, odpowiednio wygodny i żeby nam się podobał. Często mamy jakieś wyobrażenia o tym, co to ma być i jak wyglądać.

Czasem przeglądając katalogi różnych biur architektonicznych znajdziemy coś, co idealnie nam będzie pasowało. Kształt i wielkość są odpowiednie, jest wystarczająca ilość okien i dach pochylony pod takim kątem, jak chcemy.

Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zakup tego projektu a potem budowa takiego domu. Jednakże w wybrany projekt nie można niestety ingerować, bowiem jest to rzecz przemyślana i skończona.

Kiedy jednak coś nam się odwidzi to pojawia się problem. Dlatego jest także bardzo wielu zwolenników omawiania z architektami tego, czego oczekują a później kupowania projektu, który został stworzony od podstaw.