Diety cud a zdrowie

www.agroland.agro.pl

Odżywianie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Szczególnie istotne jest dostarczanie organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych w postaci tłuszczów, węglowodanów, białka i witamin.

Bardzo często jednak, chcąc szybko schudnąć, zapominamy o tym, co jest dla naszego organizmu istotne i dobre. Zapominamy, aby dostarczać mu wszystkich składników odżywczych.

Często decydujemy się na radykalne zmiany w sposobie żywienia, przechodząc na tak zwane „diety cud”. Są one szczególnie niebezpieczne dla naszego zdrowia.

W głównej mierze, założeniem diety cud jest maksymalne ograniczenie pewnych składników odżywczych w diecie np. całkowita rezygnacja z tłuszczów.

Ponadto bardzo często tego typu diety zakładają spożywanie wyłącznie jednego rodzaju pokarmów np. diety warzywne, czy diety owocowe.

Owszem, zarówno owoce jak i warzywa są potrzebne naszemu organizmowi, jednak nie powinny być one jedynym źródłem pokarmowym. Eliminacja innych składników odżywczych może prowadzić do zaburzeń odżywiania, zaburzeń układu trawiennego, wzdęć, biegunek, a nawet anemii i innych znacznie poważniejszych chorób.