Dieta bogata w antyoksydanty

nutrof total

Antyoksydanty to substancje zawarte w wielu produktach spożywczych, które opóźniają proces starzenia się organizmu, a także chronią go przed nowotworami. Dodatkowo sprawiają one, że nasza skóra wygląda świeżo i zdrowo. Największą ich ilość znajdziemy w owocach i warzywach o intensywnych barwach – to właśnie w nich występują bowiem flawonoidy, karotenoidy, a także witaminy A, C i E. W naszej diecie składniki te powinny być oczywiście obecne przez cały rok.

Szczególną uwagę zwróćmy jednak na nie latem, kiedy na dworze panują wyższe niż zazwyczaj temperatury. W czasie wakacyjnych miesięcy uzupełnienie diety w antyoksydanty jest niezwykle łatwe. Duże ich ilości znajdziemy w pomidorach, jagodach, borówkach, truskawkach, malinach wiśniach i innych sezonowych owocach. Co ciekawe czasem warto sięgnąć po produkty bardziej przetworzone.

Dzieje się tak m.in. w przypadku soku pomidorowego, który zawiera więcej antyoksydantów od surowych pomidorów. Dodatkowo ich forma jest łatwiejsza do przyswojenia dla naszego organizmu.