Czy przymus ma sens?

www.mieszczanska15.pl www.klubbadmintona.pl Mieszkania na kredyt Jandach deweloper Skórzewo dla rodziny

Unię Europejską często krytykuje się za to, że narzuca swoim członkom różnego rodzaju standardy. Często dotyczą one kwestii związanych z ekologią Wiadomo, że niektóre z nich są dość rozsądne, a inne mniej. Warto zastanowić się nad tym, czy takie przymuszanie do ekologii ma sens.

Obecnie sporo mówi się o tak zwanych domach pasywnych. Takie budynki są ekologiczne, ponieważ technologie stosowane przy ich budowie sprawiają, że oszczędza się mnóstwo energii podczas ich użytkowania. Nie jest wykluczone, że w przyszłości Unia Europejska nie nakaże swoim członkom nowych standardów budowlanych, które będą odnosiły się do domów pasywnych.

Z jednej strony, byłoby to rozsądne, ponieważ wszyscy by na tym skorzystali (i jednostki, i społeczeństwo). Z drugiej strony, można by to jednak podpiąć pod ograniczanie naszej wolności. Tego typu kwestie budzą i chyba zawsze będą budziły pewne kontrowersje.

Najlepiej by było, gdyby ludzie sami poczuwali się do dbania o środowisko naturalne, jednak osiągnięcie tego nie jest takie proste.